Uczestnicy badania wynagrodzeń manaHR mogą już korzystać z najnowszej edycji Raportów Płacowych, które wydajemy 4 razy w roku. Edycja kwietniowa opiera się na danych nie starszych niż na dzień 31 stycznia 2022 roku. Informacje o wynagrodzeniach pozyskujemy bezpośrednio z działów personalnych firm uczestniczących w badaniu, co daje nam gwarancję ich rzetelności.

Edycja Kwiecień 2022

W tej edycji Raportów wzięło udział 1193 Uczestników (w tym aż 68 nowych – m.in. BBK, Padma Art, Rhenus Logistics S.A., Sempertrans Bełchatów), a prezentowane dane opieramy na 365 806 próbkach płacowych.

Jak zawsze największą grupę stanowią firmy produkcyjne – z tego sektora pochodzi 57% uczestników badania. Natomiast biorąc pod uwagę podział na branże – najwięcej organizacji działa w następujących branżach: logistyka (301 firm), motoryzacja i lotnictwo (148 firm), FMCG (136 firm), budownictwo (114 firm), przemysł maszynowy (109), energetyka (61 firm) oraz elektrotechnika (58 firm).

Dane dla każdej z branż znajdują się w naszym głównym Raporcie Płacowym. Ponadto produkcja, logistyka, FMCG, motoryzacja, SSC/BPO/IT oraz energetyka zostały przedstawione w osobnych zestawieniach.

Dane regionalne i mikroregionalne

Z uwagi na fakt, że wynagrodzenia różnią się nie tylko w branżach, ale także w regionach, zebrane dane prezentujemy również z podziałem na województwa. Te najliczniej reprezentowane to: śląskie (214 firm), mazowieckie (213 firm), dolnośląskie (153 firmy), małopolskie (137 firm) i łódzkie (100 firm).

Nasze Raporty Płacowe zawierają również informacje dotyczące mikroregionów, które są szczególnie przydatne, gdy chcemy porównać wynagrodzenia firm z najbliższej konkurencji. Obecnie wydajemy 17 raportów mikroregionalnych:

 1. Mazowiecki z wyłączeniem Warszawy (137 firm)
 2. Grodzisk Mazowiecki i okolice (85 firm)
 3. Dolnośląski w wyłączeniem Wrocławia (82 firmy)
 4. Warszawa (76 firm)
 5. Wrocław i okolice (71 firm)
 6. Łódź i okolice (51 firm)
 7. Bielsko-Biała i okolice (48 firm)
 8. Dąbrowa Górnicza i okolice (48 firm)
 9. Gliwice i okolice (44 firmy)
 10. Trójmiasto i okolice (43 firmy)
 11. Północno-Wschodnie Mazowsze (40 firm)
 12. Legnica i okolice (37 firm)
 13. Tychy i okolice (30 firm)
 14. Wałbrzych i okolice (28 firm)
 15. Skawina – Wieliczka – Niepołomice (26 firm)
 16. Tomaszów Mazowiecki i okolice (25 firm)
 17. Południowe Mazowsze i okolice (19 firm).

Nie tylko Raporty Płacowe

Jak co edycję przygotowaliśmy także Analizę Podwyżek, która zawiera najnowsze informacje dotyczące podwyżek przyznanych lub planowanych w bieżącym roku. W kwietniu wydajemy również Analizę fluktuacji i absencji – w tegorocznym badaniu wzięło udział aż 355 Uczestników. Analiza prezentuje dane w ujęciu ogólnopolskim oraz z podziałem m.in. na grupy pracowników (management, white collar, blue collar), branże, regiony i mikroregiony.

Nowe Raporty już w lipcu!

Kolejną – trzecią w tym roku – edycję Raportów Płacowych opublikujemy już w lipcu. Przypominamy, że w każdej chwili można dołączyć do naszego badania – dane od Uczestników zbieramy przez cały rok. Firmy zwykle aktualizują je raz lub dwa razy w roku (najczęściej po podwyżkach lub większych zmianach w organizacji). Jeśli jesteś zainteresowany udziałem – zapraszamy do kontaktu.