Z ogromną radością spieszymy poinformować, iż ukazały się najnowsze Raporty Płacowe manaHR, czyli edycja styczniowa (wydajemy Raporty także w kwietniu, lipcu i październiku). Są to pierwsze Raporty wydane w roku 2023. Prezentowane dane są nie starsze niż na dzień 31 października 2022 roku. Jesteśmy tym bardziej dumni, że po raz kolejny udało nam się zaprezentować dla Was dane w oparciu o rekordową liczbę Uczestników.

Edycja Styczeń 2023

W tej edycji Raportów wzięło udział 1409 firm (w tym aż 75 nowych – m.in. Żabka, Adamed lub GXO Logistics), a prezentowane dane powstały w oparciu o 412 395 pracowników.

Jak zawsze największą grupę stanowią firmy produkcyjne – z tego sektora pochodzi 765 Uczestników badania. Natomiast biorąc pod uwagę podział na branże – najwięcej organizacji działa w następujących: logistyka (407 firm), budownictwo (160 firm), motoryzacja i lotnictwo (159 firm), FMCG (134 firmy), przemysł maszynowy (125 firm), energetyka (67 firm), elektrotechnika (66 firm) oraz SSC/BPO (61 firm).

Dane dla każdej z branż znajdują się w naszym głównym Raporcie Płacowym. Ponadto produkcja, logistyka, FMCG, motoryzacja, SSC/BPO/IT oraz energetyka zostały przedstawione w osobnych zestawieniach.

Dane dla regionów i mikroregionów

Z uwagi na fakt, że wynagrodzenia różnią się nie tylko w branżach, ale także w regionach, zebrane dane prezentujemy również z podziałem na województwa. Te najliczniej reprezentowane to: mazowieckie (252 firmy), śląskie (243 firm), dolnośląskie (177 firm), małopolskie (160 firm), łódzkie (117 firm) i wielkopolskie (108 firm).

Nasze Raporty Płacowe zawierają również informacje dotyczące mikroregionów, które są szczególnie przydatne, gdy chcemy porównać wynagrodzenia firm z najbliższej konkurencji. W edycji styczniowej wydaliśmy 22 Raporty mikroregionalne:

 1. Raport Płacowy dla woj. mazowieckiego bez Warszawy (162 firmy)
 2. Raport Płacowy dla mikroregionu: Grodzisk Mazowiecki (104 firmy)
 3. Raport Płacowy dla mikroregionu: Wrocław (95 firm)
 4. Raport Płacowy dla mikroregionu: Warszawa (92 firmy)
 5. Raport Płacowy dla woj. dolnośląskiego bez Wrocławia (84 firmy)
 6. Raport Płacowy dla woj. małopolskiego bez Krakowa (83 firmy)
 7. Raport Płacowy dla mikroregionu: Poznań (81 firm)
 8. Raport Płacowy dla mikroregionu: Łódź (67 firm)
 9. Raport Płacowy dla woj. łódzkiego bez Łodzi (51 firm)
 10. Raport Płacowy dla mikroregionu: Dąbrowa Górnicza (51 firm)
 11. Raport Płacowy dla mikroregionu: Trójmiasto (50 firm)
 12. Raport Płacowy dla mikroregionu: Bielsko-Biała (48 firm)
 13. Raport Płacowy dla mikroregionu: Gliwice (45 firm)
 14. Raport Płacowy dla mikroregionu: Północne i Wschodnie Mazowsze (44 firmy)
 15. Raport Płacowy dla mikroregionu: Szczecin (39 firm)
 16. Raport Płacowy dla mikroregionu: Legnica (36 firm)
 17. Raport Płacowy dla mikroregionu: Tychy (34 firmy)
 18. Raport Płacowy dla mikroregionu: Wałbrzych (30 firm)
 19. Raport Płacowy dla woj. wielkopolskiego bez Poznania (29 firm)
 20. Raport Płacowy dla mikroregionu: Skawina – Wieliczka – Niepołomice (27 firm)
 21. Raport Płacowy dla mikroregionu: Tomaszów Mazowiecki (27 firm)
 22. Raport Płacowy dla mikroregionu: Rybnik (20 firm).

Analiza Podwyżek

Jak co edycję przygotowaliśmy także Analizę Podwyżek, która zawiera najnowsze informacje dotyczące podwyżek systemowych przyznanych w 2022 roku oraz dane dotyczące podwyżek systemowych planowanych w bieżącym roku. W Analizie przedstawiono nie tylko dane ogólnopolskie, ale również dotyczące sektorów, branż i regionów z uwzględnieniem każdej ze ścieżek.

Nowe Raporty już w kwietniu!

Kolejną edycję Raportów Płacowych opublikujemy już w kwietniu. Poza Raportami Płacowymi i Analizą Podwyżek przedstawimy wówczas Analizę fluktuacji i absencji za 2022 rok, do której dane zaczynamy zbierać już w styczniu.

Przypominamy, że w każdej chwili można dołączyć do naszego badania – dane od Uczestników zbieramy przez cały rok. Firmy zwykle aktualizują je raz lub dwa razy w roku (najczęściej po podwyżkach lub większych zmianach w organizacji). Jeśli jesteś zainteresowany udziałem – zapraszamy do kontaktu.