Strefa wiedzy

20.09.2017, środa

Kobieca strona gospodarki

Autor: Raport Płacowy

W Polsce coraz więcej mówi się o tym, że kobiety powinny mieć większe szanse na rynku pracy. Czynne zawodowo panie zajmują oczywiście różnorodne stanowiska, od fizycznych po kierownicze, ale nadal pracuje ich dużo mniej niż mężczyzn. Jak faktycznie wygląda ten podział i czy zatrudnianie większej liczby kobiet może być wartościowe dla pracodawców?

Czytaj więcej
14.09.2017, czwartek

Ile zarabia się w branży gier komputerowych?

Autor: Raport Płacowy

Jeśli zastanowić się nad tym, która polska branża rozwija się obecnie najbardziej dynamicznie, z pewnością można dojść do wniosku, że jedną z nich jest gamedev. Kto nie słyszał bowiem o sukcesach rodzimych gier w ostatnich latach? Branża gier video to prawdziwa żyła złota, choć na razie dopiero odkrywamy jej potencjał. Jak kształtują się wynagrodzenia na stanowiskach związanych z produkcją gier? Odpowiedź znajdziemy w najnowszym raporcie „Kondycja Polskiej Branży Gier’17” opracowanym przez Stowarzyszenie Polskie Gry we współpracy z Działem Analiz i Raportów Płacowych AG TEST HR.

Czytaj więcej
7.09.2017, czwartek

Wynagrodzenie brutto i netto. Dlaczego warto znać różnicę?

Autor: Raport Płacowy

Większość osób zatrudnionych na umowę o pracę wie, że wynagrodzenie, które otrzymują “na rękę” to tzw. kwota netto - czyli suma pomniejszona o koszty, jakie musi ponieść pracodawca. Całość wynagrodzenia nazywa się zaś kwotą brutto. To, co faktycznie dostaje pracownik, jest równe ok. 70% kwoty brutto. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na temat kosztów, jakie przedsiębiorca zmuszony jest ponieść, zatrudniając pracownika. Są one bowiem dość wysokie i często stanowić mogą przeszkodę w rozmowach o podwyżce - bo realnie pracodawca płaci znacznie więcej niż to, co dostajemy na konto.

Czytaj więcej
1.09.2017, piątek

Największy polski Raport Płacowy - kolejny rekord pobity!

Autor: Raport Płacowy

1 września dzieci idą do szkoły, a zespół Działu Analiz i Raportów Płacowych AG TEST HR wydaje najświeższe dane - mission completed! Jesienne Raporty Płacowe z rekordową liczbą Uczestników już dostępne :) Powodów do świętowania jest mnóstwo, bo aż... 

Czytaj więcej
28.08.2017, poniedziałek

Branża FMCG pod mikroskopem. Praca jest, chętnych brakuje

Autor: Raport Płacowy

Branża tzw. dóbr szybkozbywalnych (FMCG) jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. To obszar w którym przedsiębiorcy nie muszą obawiać się spadku - konsumenci nawet w czasie kryzysu nie przestają kupować towarów takich jak żywność, środki czystości, alkohol czy papierosy. Jednak mimo to nawet i w tej branży pracodawcy zaczynają odczuwać skutki niedoboru pracowników.

Czytaj więcej
18.08.2017, piątek

Jak radzić sobie z nadmierną fluktuacją pracowników?

Autor: Raport Płacowy

 Kiedy zbyt wielu podwładnych porzuca swoje stanowiska pracy, to znak, że w firmie dzieje się coś złego. Być może pracodawca oferuje zbyt niskie pensje albo pracownikom nie odpowiada coś innego: atmosfera, warunki, brak możliwości rozwoju. Ta lista może być naprawdę długa! Jak więc można poradzić sobie z nadmierną rotacją pracowników?

Czytaj więcej
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij