Strefa wiedzy

14.11.2017, wtorek

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać do Legnicy?

Autor: Raport Płacowy

Sytuacja na polskim rynku pracy nieustannie się zaognia. W dużych miastach i stolicach województw niepodzielnie panuje rynek pracownika, przysparzając przedsiębiorcom coraz to nowych wyzwań w obszarze rekrutacji i selekcji podwładnych. Okazuje się jednak, że równie “gorąco” robi się teraz także w nieco mniejszych regionach. Jednym z nich jest Legnica - miasto w środkowej części województwa dolnośląskiego. Przyjrzyjmy się sytuacji panującej w tych okolicach.

Czytaj więcej
7.11.2017, wtorek

Aktualne dane na temat podwyżek - już są!

Autor: Raport Płacowy

Jesień to doskonały czas na planowanie wynagrodzeń (link). Najnowsze dane na temat podwyżek przeprowadzonych w roku 2017 i deklaracji na rok 2018 są już gotowe! Czy polskie firmy spełniły swoje plany podwyżkowe? A czego można spodziewać się w najbliższej przyszłości? Uchylmy rąbka tajemnicy.

Czytaj więcej
30.10.2017, poniedziałek

Czy trawa u twojego sąsiada jest bardziej zielona?

Autor: Raport Płacowy

Raporty regionalne są szczególnie dobrym odniesieniem w przypadku firm zatrudniających dużą ilość pracowników fizycznych. Są to oczywiście w głównej mierze firmy z sektora produkcji. Pracownicy ci są najmniej mobilną i skłonną do zmiany miejsca zamieszkania grupą na rynku pracy. W tym przypadku informacje o wynagrodzeniach w danym regionie są najlepszym punktem odniesienia dla pracodawcy. Pozwalają one na porównanie zarobków wśród firm, które mają nie tylko bardzo zbliżony profil swojej działalności, ale też w wielu przypadkach, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Czytaj więcej
26.10.2017, czwartek

Wrocław vs. Dolny Śląsk - jak wygląda rynek pracy w regionie?

Autor: Raport Płacowy

Wrocław to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich miast. Bardzo duży wzrost można zaobserwować m.in. w branży IT - a to dlatego, że nieustannie tworzone są tam  m.in. nowoczesne centra usług wspólnych i inne firmy, w których zapotrzebowanie na programistów jest największe. Niestety, podobnie jak Warszawa czy Kraków, Wrocław także boryka się z rosnącym niedoborem rąk do pracy.

Czytaj więcej
19.10.2017, czwartek

Grodzisk Mazowiecki - nieznane oblicze Mazowsza

Autor: Raport Płacowy

Kiedy myślimy o rozwoju gospodarczym w Polsce, na myśl przychodzi nam przede wszystkim Mazowsze. Tam gdzie leży stolica, przedsiębiorców jest najwięcej, a liczba inwestycji nieustannie rośnie - znacznie bardziej niż w pozostałych częściach kraju. Zastanawiając się nad sytuacją gospodarczą tego regionu, często zdajemy się jednak zapominać, że Mazowsze to przecież nie tylko Warszawa. To naturalne, że stolica rozwija się najszybciej, ale warto także rzucić okiem na mniejsze mazowieckie miasta. Jednym z bardziej interesujących punktów na tamtejszej mapie jest Grodzisk Mazowiecki.

Czytaj więcej
13.10.2017, piątek

Ekspansja rynku pracownika. Kandydatów brakuje w całej Polsce

Autor: Raport Płacowy

O rozwoju rynku pracownika w Polsce mówi się nie od dziś. Eksperci co rusz podkreślają, że bezrobocie maleje, a pracodawcy mają coraz większe trudności z pozyskaniem rąk do pracy. Warto jednak zauważyć, że zjawisko to najbardziej widoczne jest w największych polskich miastach i najbardziej uprzemysłowionych regionach. A jak sprawy mają się w pozostałych województwach? Czy rynek pracownika pojawił się już (naprawdę) w całej Polsce?

Czytaj więcej
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij