Strefa wiedzy

20.07.2017, czwartek

Absencja i fluktuacja na Dolnym Śląsku

Autor: Raport Płacowy

Województwo dolnośląskie charakteryzuje się niskim bezrobociem i dużą liczbą publikowanych ofert pracy. Funkcjonuje rynek pracownika, czyli sytuacja w której ofert pracy jest więcej niż osób, które mogą ją wykonywać. Pociąga to za sobą wiele konsekwencji - szybko rosnące oczekiwania płacowe, bardziej dynamiczny wzrost wynagrodzeń i często w efekcie - zwiększoną rotację.

Czytaj więcej
18.07.2017, wtorek

Podwyżki w przyszłym roku - na co mogą liczyć pracownicy?

Autor: Raport Płacowy

Obecna sytuacja na rynku pracy wymusza na pracodawcach coraz to nowe sposoby przyciągania i zatrzymywania kadry pracowniczej. Poprawia się nie tylko atmosfera w miejscu zatrudnienia, ale także perspektywa rozwoju dla personelu - nie wspominając już o pojawiających się coraz częściej atrakcyjnych dodatkach pozapłacowych, a co najważniejsze, podwyżkach. Jeśli chodzi o to ostatnie, pracodawcy przyznają je dużo chętniej niż kiedyś. Jak obecnie kształtują się podwyżki w Polsce?

Czytaj więcej
7.07.2017, piątek

Analiza fluktuacji na Dolnym Śląsku już gotowa!

Autor: Raport Płacowy

Fluktuacja pracowników to temat, który nie od dziś spędza sen z powiek pracodawcom i specjalistom z działów HR. Problem ten dotyczy obecnie całej Polski, ale szczególnie odczuwają to przedsiębiorcy z regionów, gdzie dominują firmy produkcyjne. Jednym z nich jest Dolny Śląsk - obszar, który kiedyś kojarzony był głównie z górnictwem, a obecnie przechodzi fazę intensywnego rozwoju gospodarczego.

Czytaj więcej
3.07.2017, poniedziałek

Czas inwestycji, a pracowników brak. Pracodawcy ze Śląska w kropce?

Autor: Raport Płacowy

Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Polski. Obszar, który niegdyś kojarzyliśmy głównie z kopalniami, dziś jest miejscem rozwoju dla wielu zagranicznych inwestorów - szczególnie z branży produkcyjnej. Problem w tym, że mimo iż czas inwestycji zdaje się być w rozkwicie, na Śląsku wciąż brakuje odpowiednich pracowników. Jak to zmienić?

 

Czytaj więcej
29.06.2017, czwartek

Ranking obszarów z największą fluktuacją na Dolnym Śląsku

Autor: Raport Płacowy

Fluktuacja na Dolnym Śląsku to od niedawna jeden z najbardziej frapujących tematów dla kadry HR. Dział Raportów i Analiz Płacowych AG TEST HR przyjrzał się temu zagadnieniu z bliska. W jakich obszarach fluktuacja w tym regionie jest największa? Sprawdźmy na poniższej infografice!

Czytaj więcej
21.06.2017, środa

Region łódzki. Gospodarka pędzi, wynagrodzenia stoją

Autor: Raport Płacowy

 Dynamiczny rozwój gospodarczy widoczny jest dziś w wielu obszarach Polski. Jednym z regionów, który jeszcze niedawno był mało interesujący dla inwestorów, a dziś przyciąga ich coraz więcej, jest województwo łódzkie. Jak pojawianie się nowych firm w Łodzi i okolicach wpływa na tamtejsze wynagrodzenia?

Czytaj więcej
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij