229 160
pracowników
701
firm
20+
raportów
Najobszerniejszy z Raportów. Umożliwi Ci przegląd wynagrodzeń w ponad 40 podziałach (m.in. branża, region, pochodzenie kapitału, wielkość firmy), co pozwala na precyzyjne porównanie do rynku, z którego pozyskuje się i na rzecz którego traci się pracowników. Raport ten jest często wykorzystywany przez Klientów posiadających oddziały i uzupełniany Raportami Regionalnymi.
Najlepsze dostępne w Polsce porównanie dla firm produkcyjnych oparte o dane o wynagrodzeniach i benefitach z niemal 500 zakładów. Dzięki niemu dowiesz się, jak wypadasz na tle konkurencji. Kompendium informacji, które pozwala poodejmować trafne decyzje w oparciu o konkretne dane.
Raport Motoryzacyjny został stworzony na podstawie informacji uzyskanych od firm z branży automotive i lotniczej. Zawiera dane producentów końcowych i producentów części oraz komponentów. Odzwierciedla specyfikę branży i świetnie sprawdza się m.in. w przypadku potrzeby porównania do rynku stanowisk specjalistycznych.
Raport FMCG jest jednym z najszybciej rosnących pod względem liczby uczestników i co za tym idzie, możliwości porównania się do rynku. Większość danych pochodzi od firm branży spożywczej i kosmetycznej. Ten dedykowany konkretnej branży Raport dokładnie pokazuje sytuację płacową w FMCG i pozwala sprawdzić, jak nasze wynagrodzenia mają się do rynkowych – to kluczowa informacja, dzięki której możemy ograniczyć fluktuację i nie przepłacać.
Próbę Raportu SSC/BPO/IT budują przede wszystkim krakowskie centra usług wspólnych, ale znajdują się w nim również dane z pozostałych regionów. Jeżeli potrzebujesz informacji o wynagrodzeniach dla specyficznych dla branży stanowisk związanych m.in. z księgowością (należności, zobowiązania, księga główna), usługami HR czy innymi procesami – Raport SSC/BPO/IT będzie najlepszym wyborem.
Raport IT to dedykowane narzędzie służące porównaniu stanowisk w branży, w której zmiany wynagrodzeń należą do najbardziej dynamicznych. Obejmuje on płace w podziale na obszary, m.in.: administrowanie, zarządzanie bazami danych, tworzenie aplikacji w podziale na języki programowania.
Raport Śląski opiera się na danych pochodzących z niemal 150 firm uczestniczących w badaniu, dzięki czemu jest zdecydowanie najlepszym porównaniem wynagrodzeń na lokalnym rynku. Uzupełniony o dane z Raportu mikroregionalnego (Tyski, Gliwicki, Podbeskidzki, Żorsko-Jastrzębski, Dąbrowa Górnicza i okolice) stanowi najczęstszy wybór naszych Klientów prowadzących firmy na Śląsku.
Dolnośląski Raport Płacowy jest jednym z najobszerniejszych zestawień regionalnych. Daje możliwość porównania swoich wynagrodzeń m.in. z firmami o podobnym kapitale, wielkości zatrudnienia i obrocie. Jest często wybierany przez firmy z sektora produkcyjnego szczególnie z branży motoryzacyjnej, elektronicznej oraz FMCG. Często uzupełniany przez Klientów o Raport mikroregionalny dla Wałbrzycha i okolic lub Legnicy i okolic.
Dolnośląski Raport Płacowy z wyłączeniem Wrocławia oddaje charakter wynagrodzeń w województwie bez uwzględniania jego stolicy, co pozwala na precyzyjne porównanie w obrębie firm o podobnym charakterze (np. wśród zakładów produkcyjnych). Często wybierany przez przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć, jak w stosunku do rynku wynagradzają pracowników produkcyjnych.
Raport dedykowany dla firm ze stolicy, pokazujący, jak realnie wyglądają stawki w Warszawie. Uwzględnia specyfikę rynku, na którym płaci się znacznie więcej niż w pozostałej części województwa.
Mazowiecki Raport Płacowy z wyłączeniem Warszawy świetnie oddaje specyfikę regionu, w którym obowiązują znacznie inne stawki niż w stolicy kraju. Raport ten to niezbędne narzędzie dla firm z Mazowsza mających swoje siedziby lub zakłady poza Warszawą i chcących porównać się do realnego rynku wynagrodzeń.
Raport ten oddaje charakter biznesu w Małopolsce, na terenie której zlokalizowane są zarówno duże zakłady produkcyjne, jak również SSC/BPO, kojarzone głównie z Krakowem. Jeżeli biznes, który wspierasz, prowadzony jest w Małopolsce, to skorzystanie z tego Raportu jest najprawdopodobniej najlepszym sposobem sprawdzenia, jak dalece konkurencyjne są oferowane przez Ciebie wynagrodzenia.
Raport Wielkopolski świetnie obrazuje stan wynagrodzeń w centralnej Polsce. Przedstawia wynagrodzenia w podziale m.in na wielkość zatrudnienia, obrót czy w branży FMCG.
Łódzki Raport Płacowy to najnowsze z zestawień. Jest on efektem organizowanych przez nas w regionie spotkań dla HR Managerów. Raport ten jest świetnym rozwiązaniem umożliwiającym porównanie płac pracowników fizycznych, którzy migrują w obrębie stosunkowo niewielkiego terytorium. Zawiera także niezbędne dane w szczególności dla firm z Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, gdzie w ostatnim czasie można zaobserwować nie tylko dużo nowych inwestycji, lecz także spory wzrost zatrudnienia w firmach, które od lat działają prężnie w regionie.
Analiza podwyżek pomaga m.in.:
Analiza prezentuje dane w podziałach m.in. na:
Analiza zawiera informacje o:
Wszystkie Raporty Płacowe edycji Jesień 2018 przedstawiają stan wynagrodzeń w firmach nie starszy niż na dzień 30.04.2018.
Dane zbierane były od maja do końca sierpnia i uwzględniają wszelkie zmiany w wynagrodzeniach, które miały miejsce w organizacjach w tych miesiącach.
Nie wiesz, który Raport wybrać? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!