Zmienna część wynagrodzenia

October 17th, 2018 Posted by Uncategorized, Wynagrodzenia 0 thoughts on “Zmienna część wynagrodzenia”

Ludzie pomimo początkowego niepokoju z łatwością przyzwyczajają się do zmian. To zjawisko w psychologii nazywane jest habituacją i ma podłoże w osłabieniu fi­zjologicznych i psychologicznych odpowiedzi na powtarzające się bodźce. Biorąc to pod uwagę, nie powinno nas dziwić, że podwyżka wynagrodzenia motywuje do pracy tylko przez krótki okres. Potem wynagrodzenie przestaje pełnić funkcję motywującą, a staje się rzeczą traktowaną jako coś oczywistego. Między innymi z tego powodu wiele firm decyduje się na wprowadzenie zmiennej części wynagrodzenia.  (more…)

Płaca zmienna w praktyce

October 11th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Płaca zmienna w praktyce”

W jaki sposób motywować pracowników? Koncepcji i stanowisk jest wiele. Jedną z nich jest motywowanie poprzez wprowadzenie zmiennej części wynagrodzenia. Najczęściej są to premie, prowizje lub nagrody. Badania manaHR pokazały, że część zmienna wynagrodzenia w Polsce stanowi średnio od 9% do 11% całości wynagrodzenia. (more…)

Jak wygląda proces przyznawania podwyżek?

October 2nd, 2018 Posted by Podwyżki 0 thoughts on “Jak wygląda proces przyznawania podwyżek?”

Jesień to końcowy okres roku. Rozpoczyna się 23 września i trwa do drugiej połowy grudnia. Nie może nas zatem dziwić fakt, że w wielu firmach jest to czas związany z opracowaniem działalności w najbliższym terminie. Wiele organizacji planuje wówczas również budżet wynagrodzeń na kolejny rok. (more…)

Podwyżki w Polsce – jaka jest ich średnia wartość?

September 28th, 2018 Posted by Podwyżki, Wynagrodzenia 0 thoughts on “Podwyżki w Polsce – jaka jest ich średnia wartość?”

Po 2004 roku wielu Polaków wyemigrowało do krajów Europy Zachodniej w poszukiwaniu dobrobytu. Aż 2,5 miliona osób pracowało za granicą pod koniec 2016 roku (dane GUS). Od rozpoczęcia tego procesu minęło już 14 lat. Różnica pomiędzy średnim wynagrodzeniem w Polsce a na zachodzie Europy sukcesywnie się zmniejsza. (more…)

Z jakich powodów pracownicy odchodzą z pracy?

September 11th, 2018 Posted by Fluktuacja i absencja 0 thoughts on “Z jakich powodów pracownicy odchodzą z pracy?”

Obecnie ludzie nie są zbyt przywiązani do firmy, a zmiana organizacji to dla nich standardowa procedura. Ten stan rzeczy zdają się potwierdzać badania przeprowadzone przez manaHR. Wynika z nich, że w 2017 roku wskaźnik dobrowolnej fluktuacji wyniósł 8,9%. (more…)

Staż pracy a wynagrodzenie – czy zawsze proporcjonalne?

September 5th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Staż pracy a wynagrodzenie – czy zawsze proporcjonalne?”

W przeszłości ludzie wiązali się z jedną firmą na całe życie. Przechodzili w niej przez wszystkie poziomy stanowisk, poczynając od najbardziej podstawowych. Firmy to doceniały i często uzależniały wynagrodzenie od ilości przepracowanych lat w murach organizacji. (more…)

Notoryczny niedobór pracowników zmienia rynek pracy

August 22nd, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Notoryczny niedobór pracowników zmienia rynek pracy”

W przeszłości rynek pracy zdecydowanie różnił się od obecnego. Było dużo chętnych osób, jednak mało ofert pracy. Firmy mogły dzięki temu stawiać wysokie wymagania – wiedziały, że zawsze znajdą odpowiednią osobę. (more…)

Fluktuacja kadr – chętniej odchodzimy z pracy, czy jesteśmy zwalniani?

August 17th, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Fluktuacja kadr – chętniej odchodzimy z pracy, czy jesteśmy zwalniani?”

Praca w jednej firmie przez całe życie powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz większy udział w rynku pracy mają Y-greki, za rogiem czeka już na nas pokolenie Z. (more…)

Zarobki brygadzisty w zależności od branży

May 29th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Zarobki brygadzisty w zależności od branży”

Brygadzista to stanowisko charakterystyczne przede wszystkim dla firm produkcyjnych. Zdecydowana większość czasu pracy polega na wykonywaniu określonych czynności fizycznych. (more…)

Pracownik produkcji, czyli…

May 28th, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Pracownik produkcji, czyli…”

Na rynku pracy dużo mówi się dziś o niedoborze chętnych na wolne stanowiska. Inni zauważają z kolei, że polskich firmach wcale nie ma takiej tendencji, a konkurencja o wakaty utrzymuje się na normalnym poziomie. Kto ma rację? Otóż… obie strony. Wszystko zależy bowiem od tego, o jakiej branży akurat jest mowa. Jeśli chodzi bowiem o sektor produkcyjny, pracodawcy rzeczywiście borykają się z rozwiniętym zjawiskiem rynku pracownika.

(more…)

DANE ADRESOWE
manaHR
ul. Zwierzyniecka 30

31-105 Kraków
DANE REJESTROWE
KRS 0000706077
NIP 6762541861
REGON 369003047
VAT EU PL6762541861
BĄDŹ NA BIEŻĄCO