Z jakich powodów pracownicy odchodzą z pracy?

September 11th, 2018 Posted by Fluktuacja i absencja 0 thoughts on “Z jakich powodów pracownicy odchodzą z pracy?”

Obecnie ludzie nie są zbyt przywiązani do firmy, a zmiana organizacji to dla nich standardowa procedura. Ten stan rzeczy zdają się potwierdzać badania przeprowadzone przez manaHR. Wynika z nich, że w 2017 roku wskaźnik dobrowolnej fluktuacji wyniósł 8,9%. (more…)

Staż pracy a wynagrodzenie – czy zawsze proporcjonalne?

September 5th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Staż pracy a wynagrodzenie – czy zawsze proporcjonalne?”

W przeszłości ludzie wiązali się z jedną firmą na całe życie. Przechodzili w niej przez wszystkie poziomy stanowisk, poczynając od najbardziej podstawowych. Firmy to doceniały i często uzależniały wynagrodzenie od ilości przepracowanych lat w murach organizacji. (more…)

Notoryczny niedobór pracowników zmienia rynek pracy

August 22nd, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Notoryczny niedobór pracowników zmienia rynek pracy”

W przeszłości rynek pracy zdecydowanie różnił się od obecnego. Było dużo chętnych osób, jednak mało ofert pracy. Firmy mogły dzięki temu stawiać wysokie wymagania – wiedziały, że zawsze znajdą odpowiednią osobę. (more…)

Fluktuacja kadr – chętniej odchodzimy z pracy, czy jesteśmy zwalniani?

August 17th, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Fluktuacja kadr – chętniej odchodzimy z pracy, czy jesteśmy zwalniani?”

Praca w jednej firmie przez całe życie powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz większy udział w rynku pracy mają Y-greki, za rogiem czeka już na nas pokolenie Z. (more…)

Zarobki brygadzisty w zależności od branży

May 29th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Zarobki brygadzisty w zależności od branży”

Brygadzista to stanowisko charakterystyczne przede wszystkim dla firm produkcyjnych. Zdecydowana większość czasu pracy polega na wykonywaniu określonych czynności fizycznych. (more…)

Pracownik produkcji, czyli…

May 28th, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Pracownik produkcji, czyli…”

Na rynku pracy dużo mówi się dziś o niedoborze chętnych na wolne stanowiska. Inni zauważają z kolei, że polskich firmach wcale nie ma takiej tendencji, a konkurencja o wakaty utrzymuje się na normalnym poziomie. Kto ma rację? Otóż… obie strony. Wszystko zależy bowiem od tego, o jakiej branży akurat jest mowa. Jeśli chodzi bowiem o sektor produkcyjny, pracodawcy rzeczywiście borykają się z rozwiniętym zjawiskiem rynku pracownika.

(more…)

Jak rosną wynagrodzenia?

May 7th, 2018 Posted by Uncategorized 0 thoughts on “Jak rosną wynagrodzenia?”

Ostanie kilka lat to zdecydowanie czas pracownika. Duże zapotrzebowanie na specjalistów i pracowników fizycznych znajduje odzwierciedlenie m.in. w wysokości przyznawanych im podwyżek. O ile w tym roku wzrosną wynagrodzenia? W oczekiwaniu na najświeższą analizę podwyżek (będzie dostępna już w maju!), podsumowanie z ostatnich kilku lat i plany na ten rok (dane zebrane w drugiej połowie 2017).

(more…)

Jak rośnie minimum? Płaca minimalna w Polsce

February 28th, 2018 Posted by Rynek pracy 0 thoughts on “Jak rośnie minimum? Płaca minimalna w Polsce”

Jak co roku, również teraz, na początku stycznia, pracownikom podniesiono płacę minimalną. Te systematyczne podwyżki, chociaż nieznaczne, pomagają wyjść na prostą Polakom zarabiającym najmniej. Ile w tym roku wynosi płaca minimalna i jak na przestrzeni lat rosła jej wartość?

(more…)

Dodatek frekwencyjny, czyli nagroda za obecność

February 14th, 2018 Posted by Fluktuacja i absencja 0 thoughts on “Dodatek frekwencyjny, czyli nagroda za obecność”

Jak to jest z tą absencją pracowników – kiedy jest na normalnym poziomie, a kiedy zaczyna już stanowić zagrożenie? Problem w tym, że właściwie nie da się tego jednoznacznie określić. Pozostaje więc jedno: motywować pracowników do jak najczęstszego przychodzenia do pracy. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi oczywiście nic innego, jak dodatek frekwencyjny.

(more…)

Mediana wynagrodzenia, czyli jak odnaleźć się w statystyce

February 6th, 2018 Posted by Wynagrodzenia 0 thoughts on “Mediana wynagrodzenia, czyli jak odnaleźć się w statystyce”

Wysokość przeciętnego wynagrodzenia Polaków najczęściej podawana jest w formie średniej – o czym wspominaliśmy w notce “Średnie wynagrodzenie, czyli jak nie dać się zwieść statystyce”. Bardziej “rzetelną” miarą, która pokazuje rzeczywiste wartości płac w naszym kraju – czyli takie, do których z powodzeniem sami możemy się odnieść, jest jednak mediana. Czym różni się ona od popularnej średniej i jak za jej pomocą badane są wynagrodzenia?

(more…)

DANE ADRESOWE
manaHR
ul. Zwierzyniecka 30

31-105 Kraków
DANE REJESTROWE
KRS 0000706077
NIP 6762541861
REGON 369003047
VAT EU PL6762541861
BĄDŹ NA BIEŻĄCO