Raporty Płacowe Jesień 2018

Edycja w liczbach

229 160

pracowników

701

firm

20+

raportów

Raport kompleksowy

RAPORT OGÓLNOPOLSKI +

701 FIRM ArcelorMittal, Toyota Motor, Grupa Selena, Animex Foods, Pilkington, Electrolux, Żywiec Zdrój, Frito Lay, TRW, Danone, BASF, Electrolux, Sitech, Colgate Palmolive, Mars Polska

Najobszerniejszy z Raportów. Umożliwi Ci przegląd wynagrodzeń w ponad 40 podziałach (m.in. branża, region, pochodzenie kapitału, wielkość firmy), co pozwala na precyzyjne porównanie do rynku, z którego pozyskuje się i na rzecz którego traci się pracowników. Raport ten jest często wykorzystywany przez Klientów posiadających oddziały i uzupełniany Raportami Regionalnymi.

Raporty sektorowe i branżowe

RAPORT PRODUKCYJNY

478 FIRM TRW, Maflow, Dyckerhoff, Henkel, Danone, Rolls-Royce

Najlepsze dostępne w Polsce porównanie dla firm produkcyjnych oparte o dane o wynagrodzeniach i benefitach z niemal 500 zakładów. Dzięki niemu dowiesz się, jak wypadasz na tle konkurencji. Kompendium informacji, które pozwala poodejmować trafne decyzje w oparciu o konkretne dane.

RAPORT BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

123 FIRMY Adient, Toyota Motor Manufacturing Poland, Huf, Tenneco, Lear Corporation

Raport Motoryzacyjny został stworzony na podstawie informacji uzyskanych od firm z branży automotive i lotniczej. Zawiera dane producentów końcowych i producentów części oraz komponentów. Odzwierciedla specyfikę branży i świetnie sprawdza się m.in. w przypadku potrzeby porównania do rynku stanowisk specjalistycznych.

RAPORT BRANŻY FMCG

98 FIRM Animex Foods, Pepsico, Prymat, Danone, Frito Lay, Lajkonik, Mars Polska

Raport FMCG jest jednym z najszybciej rosnących pod względem liczby uczestników i co za tym idzie, możliwości porównania się do rynku. Większość danych pochodzi od firm branży spożywczej i kosmetycznej. Ten dedykowany konkretnej branży Raport dokładnie pokazuje sytuację płacową w FMCG i pozwala sprawdzić, jak nasze wynagrodzenia mają się do rynkowych – to kluczowa informacja, dzięki której możemy ograniczyć fluktuację i nie przepłacać.

RAPORT PŁACOWY BRANŻY SSC/BPO/IT

64 FIRMY Heineken, Zurich, Alexander Mann Solutions, Amway Business Center, J-Labs, Genpact, QVC

Próbę Raportu SSC/BPO/IT budują przede wszystkim krakowskie centra usług wspólnych, ale znajdują się w nim również dane z pozostałych regionów. Jeżeli potrzebujesz informacji o wynagrodzeniach dla specyficznych dla branży stanowisk związanych m.in. z księgowością (należności, zobowiązania, księga główna), usługami HR czy innymi procesami – Raport SSC/BPO/IT będzie najlepszym wyborem.

RAPORT PŁACOWY BRANŻY IT

39 FIRM Ocado, Grand Parade, Guidewire, IG KnowHow, Brainly, Base, infinIT Codelab

Raport IT to dedykowane narzędzie służące porównaniu stanowisk w branży, w której zmiany wynagrodzeń należą do najbardziej dynamicznych. Obejmuje on płace w podziale na obszary, m.in.: administrowanie, zarządzanie bazami danych, tworzenie aplikacji w podziale na języki programowania.

Raporty regionalne

ŚLĄSKI RAPORT PŁACOWY

149 FIRM Nexteer Poland, ArcelorMittal, Lear Corporation, Ekoland (Grupa Maspex), Cooper Standard

Raport Śląski opiera się na danych pochodzących z niemal 150 firm uczestniczących w badaniu, dzięki czemu jest zdecydowanie najlepszym porównaniem wynagrodzeń na lokalnym rynku. Uzupełniony o dane z Raportu mikroregionalnego (Tyski, Gliwicki, Podbeskidzki, Żorsko-Jastrzębski, Dąbrowa Górnicza i okolice) stanowi najczęstszy wybór naszych Klientów prowadzących firmy na Śląsku.

DOLNOŚLĄSKI RAPORT PŁACOWY

124 FIRMY Grupa Selena, PCC Rokita, LG Display Poland, Electrolux Polska, Winkelmann, BASF Polska

Dolnośląski Raport Płacowy jest jednym z najobszerniejszych zestawień regionalnych. Daje możliwość porównania swoich wynagrodzeń m.in. z firmami o podobnym kapitale, wielkości zatrudnienia i obrocie. Jest często wybierany przez firmy z sektora produkcyjnego szczególnie z branży motoryzacyjnej, elektronicznej oraz FMCG. Często uzupełniany przez Klientów o Raport mikroregionalny dla Wałbrzycha i okolic lub Legnicy i okolic.

DOLNOŚLĄSKI RAPORT PŁACOWY Z WYŁĄCZENIEM WROCŁAWIA

96 FIRM Colgate Palmolive, Toyota Motor, Sanden, VOSS Automotive Polska, Sitech

Dolnośląski Raport Płacowy z wyłączeniem Wrocławia oddaje charakter wynagrodzeń w województwie bez uwzględniania jego stolicy, co pozwala na precyzyjne porównanie w obrębie firm o podobnym charakterze (np. wśród zakładów produkcyjnych). Często wybierany przez przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć, jak w stosunku do rynku wynagradzają pracowników produkcyjnych.

RAPORT PŁACOWY DLA WARSZAWY

58 FIRM CEMEX Polska, Danone, Henkel Polska, Schneider Electric Polska, PGE Polska Grupa Energetyczna, Pepsi-Cola General Bottlers

Raport dedykowany dla firm ze stolicy, pokazujący, jak realnie wyglądają stawki w Warszawie. Uwzględnia specyfikę rynku, na którym płaci się znacznie więcej niż w pozostałej części województwa.

MAZOWIECKI RAPORT PŁACOWY Z WYŁĄCZENIEM WARSZAWY

58 FIRM Wienerberger, Faurecia Automotive Polska, LG Electronics Mława, Stora Enso Poland, Fabryki Mebli Forte, Mars Polska

Mazowiecki Raport Płacowy z wyłączeniem Warszawy świetnie oddaje specyfikę regionu, w którym obowiązują znacznie inne stawki niż w stolicy kraju. Raport ten to niezbędne narzędzie dla firm z Mazowsza mających swoje siedziby lub zakłady poza Warszawą i chcących porównać się do realnego rynku wynagrodzeń.

MAŁOPOLSKI RAPORT PŁACOWY

86 FIRM Velvet Care, Lajkonik, Newag, Armatura, LSC Communications, Boryszew, Dyckerhoff

Raport ten oddaje charakter biznesu w Małopolsce, na terenie której zlokalizowane są zarówno duże zakłady produkcyjne, jak również SSC/BPO, kojarzone głównie z Krakowem. Jeżeli biznes, który wspierasz, prowadzony jest w Małopolsce, to skorzystanie z tego Raportu jest najprawdopodobniej najlepszym sposobem sprawdzenia, jak dalece konkurencyjne są oferowane przez Ciebie wynagrodzenia.

WIELKOPOLSKI RAPORT PŁACOWY

36 FIRM Leadec, Stora Enso, Wienerberger, Storteboom Hamrol, CEDC International

Raport Wielkopolski świetnie obrazuje stan wynagrodzeń w centralnej Polsce. Przedstawia wynagrodzenia w podziale m.in na wielkość zatrudnienia, obrót czy w branży FMCG.

ŁÓDZKI RAPORT PŁACOWY

43 FIRMY Animex Foods, Medana Pharma, Fujitsu Technology Solutions, JTI, Pepsi-Cola General Bottlers, Ceramika Paradyż i Opoczno I

Łódzki Raport Płacowy to najnowsze z zestawień. Jest on efektem organizowanych przez nas w regionie spotkań dla HR Managerów. Raport ten jest świetnym rozwiązaniem umożliwiającym porównanie płac pracowników fizycznych, którzy migrują w obrębie stosunkowo niewielkiego terytorium. Zawiera także niezbędne dane w szczególności dla firm z Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, gdzie w ostatnim czasie można zaobserwować nie tylko dużo nowych inwestycji, lecz także spory wzrost zatrudnienia w firmach, które od lat działają prężnie w regionie.

 

Raporty mikroregionalne

MIKROREGIONY ŚLĄSKIE
 • BIELSKO-BIAŁA I OKOLICE
 • TYCHY I OKOLICE
 • DĄBROWA GÓRNICZA I OKOLICE
 • GLIWICE I OKOLICE
 • ŻORY I OKOLICE
MIKROREGIONY DOLNOŚLĄSKIE
 • WAŁBRZYCH I OKOLICE
 • LEGNICA I OKOLICE
MIKROREGIONY MAZOWIECKIE
 • GRODZISK MAZOWIECKI I OKOLICE
 • WARSZAWA
MIKROREGIONY ŁÓDZKIE
 • TOMASZÓW MAZOWIECKI I OKOLICE

Analiza podwyżek planowanych i dokonanych

Analiza podwyżek pomaga m.in.:

 • zaplanować budżet wynagrodzeń na 2019 rok
 • w negocjacjach z Partnerem Społecznym
 • rozmowach z Pracownikami

Analiza prezentuje dane w podziałach m.in. na:

 • regiony i mikroregiony
 • branże
 • wielkość firmy
 • sektor

Analiza zawiera informacje o:

 • wysokości przeprowadzonych i planowanych podwyżek
 • procencie firm, które przyznały podwyżki w roku 2018 i które planują przyznać w 2019 roku
 • miesiącach, w których nastąpiły/nastąpią wzrosty płac

Wszystkie Raporty Płacowe edycji Jesień 2018 przedstawiają stan wynagrodzeń w firmach nie starszy niż na dzień 30.04.2018.
Dane zbierane były od maja do końca sierpnia i uwzględniają wszelkie zmiany w wynagrodzeniach, które miały miejsce w organizacjach w tych miesiącach.

Nie wiesz, który Raport wybrać? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

DANE ADRESOWE
manaHR
ul. Zwierzyniecka 30

31-105 Kraków
DANE REJESTROWE
KRS 0000706077
NIP 6762541861
REGON 369003047
VAT EU PL6762541861
SZYBKI KONTAKT
+48 885 300 029
[email protected]
BĄDŹ NA BIEŻĄCO