Systemy wynagradzania

AUDYT I REORGANIZACJA SYSTEMÓW WYNAGRADZANIA

Od kilkunastu lat pomagamy naszym Klientom wspierając ich w przeprowadzaniu zmian w systemach wynagradzania. Wierzymy, że bez uregulowania kwestii związanych z płacami inne działania podejmowane przez pracodawcę nie osiągną pożądanego skutku. Naszym celem jest stworzenie spójnego, przejrzystego i zrozumiałego dla każdego pracownika systemu wynagradzania, spójnego z celami strategicznymi organizacji.

Na restrukturyzację systemu wynagradzania firmy decydują się najczęściej, jeżeli:

  • w ostatnim czasie w organizacji nastąpiły  zmiany i wymaga ona obecnie usystematyzowania struktury lub systemu wynagradzania
  • obecny system motywacyjny nie wspiera strategicznych celów przedsiębiorstwa
  • organizacja potrzebuje stworzyć od podstaw system motywacyjny spójny ze strategią firmy
REORGANIZACJA SYSTEMU WYNAGRADZANIA – PRZEBIEG PRZYKŁADOWEGO PROJEKTU
Audyt systemu wynagradzania

Diagnozujemy aktualny system wynagradzania, inne składniki systemu motywacyjnego i sugerujemy kierunki zmian. Efektem jest raport zawierający słabe oraz mocne strony istniejących rozwiązań oraz nasze rekomendacje.

Wartościowanie stanowisk

Przeprowadzane autorską metodą analityczno-punktową, sprawdzoną i udoskonalaną przez nas na podstawie doświadczenia będącego wynikiem współpracy z setkami firm uczestniczących  w badaniu Raport Płacowy. Nasza metoda pracy umożliwia sprawne przeprowadzenie procesu przy zachowaniu rzetelnego podejścia do wyceny. Rezultatem etapu jest hierarchiczna struktura stanowisk.

Porównanie wynagrodzeń do rynku

Dobieramy najodpowiedniejsze zestawienie porównawcze (branża, region, sektor etc.) z naszych Raportów Płacowych. Dla uzyskania komplementarnego obrazu rynku korzystamy również ze starannie wyselekcjonowanych źródeł zewnętrznych. W efekcie otrzymujemy  precyzyjne porównanie wynagrodzeń w Państwa organizacji do wynagrodzeń na rynku pracy.

Taryfikator i tabela stanowisk

Powstają na podstawie hierarchii stanowisk z wartościowania i wyników porównania wynagrodzeń do rynku oraz z uwzględnieniem strategii wynagradzania i celów przedsiębiorstwa.

System przyznawania podwyżek

Zasady i algorytmy przyznawania podwyżek, które umożliwiają osiąganie celów organizacji i wyrównanie nierówności płacowych. Nasze narzędzia usprawniają pracę działów HR i kadry zarządzającej.

Jeżeli wydaje Ci się, że Twoja organizacja potrzebuje restrukturyzacji obecnego systemu wynagradzania, skontaktuj się z nami.

DANE ADRESOWE
manaHR
ul. Zwierzyniecka 30

31-105 Kraków
DANE REJESTROWE
KRS 0000706077
NIP 6762541861
REGON 369003047
VAT EU PL6762541861
SZYBKI KONTAKT
+48 885 300 029
[email protected]
BĄDŹ NA BIEŻĄCO