absencja pracownicza

14.02.2018, środa

Dodatek frekwencyjny, czyli nagroda za obecność

Autor: Raport Płacowy

Jak to jest z tą absencją pracowników - kiedy jest na normalnym poziomie, a kiedy zaczyna już stanowić zagrożenie? Problem w tym, że właściwie nie da się tego jednoznacznie określić. Pozostaje więc jedno: motywować pracowników do jak najczęstszego przychodzenia do pracy. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi oczywiście nic innego, jak dodatek frekwencyjny.

Czytaj więcej
29.01.2018, poniedziałek

Badanie fluktuacji i absencji

Autor: Raport Płacowy

W 2017 roku przeprowadziliśmy pilotażowe badanie fluktuacji i absencji na Dolnym Śląsku. Projekt powstał z inicjatywy HR Managerów i zawierał analizę tych dwóch kluczowych wskaźników HR w wielu ciekawych ujęciach. Pilotaż przeprowadzony łącznie z 51 firmami okazał się być sukcesem! Dlatego zdecydowaliśmy, że w 2018 roku rozszerzymy to badanie na całą Polskę!

Czytaj więcej
15.01.2018, poniedziałek

Dlaczego pracownik nie przychodzi do pracy?

Autor: Raport Płacowy

Rekrutacja, zapobieganie fluktuacji, podwyżki - to najczęstsze wyzwania, z jakimi borykają się pracodawcy. Czy to jednak koniec tej “czarnej listy”? Niestety nie! Nawet, jeśli w zespole panuje bowiem pozorny spokój, nikt nie odchodzi i nikt nie domaga się wyższego wynagrodzenia, to musimy mieć przysłowiowe oczy dookoła głowy. Jednym z rzadziej wymienianych, ale równie trudnych wyzwań, jest konieczność radzenia sobie z nadmierną absencją pracowników. Gdy podwładny zbyt często opuszcza dni pracy, w głowie powinna zapalić się nam czerwona lampka. Zanim zdecydujemy się jednak na ewentualne sankcje, koniecznie sprawdźmy, co stoi za tymi nieobecnościami. Jak się okazuje, przyczyn absencji może być całkiem sporo.

Czytaj więcej
28.07.2017, piątek

Absencja pracowników - jeszcze choroba czy już ucieczka?

Autor: Raport Płacowy

Mówi się, że jeśli absencja pracowników jest na poziomie wyższym niż ok. 6,5%, to prawdopodobnie w firmie źle się dzieje. Oczywiście “normalny” wskaźnik absencji jest zmienny i zależy od specyfiki danej branży, regionu czy nawet firmy samej w sobie. Dla pracodawcy zawsze jednak najbardziej niepokojąca jest sytuacja, kiedy pracownicy biorą zbyt dużo zwolnień chorobowych. Zachodzi wtedy podejrzenie, że to nie choroba jest przyczyną nieobecności w miejscu pracy. Zgodnie z potrzebami naszych Klientów, postanowiliśmy przebadać temat absencji pracowników na przykładzie firm produkcyjnych z Dolnego Śląska.

Czytaj więcej
7.07.2017, piątek

Analiza fluktuacji na Dolnym Śląsku już gotowa!

Autor: Raport Płacowy

Fluktuacja pracowników to temat, który nie od dziś spędza sen z powiek pracodawcom i specjalistom z działów HR. Problem ten dotyczy obecnie całej Polski, ale szczególnie odczuwają to przedsiębiorcy z regionów, gdzie dominują firmy produkcyjne. Jednym z nich jest Dolny Śląsk - obszar, który kiedyś kojarzony był głównie z górnictwem, a obecnie przechodzi fazę intensywnego rozwoju gospodarczego.

Czytaj więcej
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij