Uczestnictwo w badaniu i metodyka

Korzyści z uczestnictwa w Raporcie Płacowym

Uczestnicząc w badaniu oszczędzasz swój czas – platforma manaHR zaprezentuje Ci gotową informację o nad- i niedopłaconych pracownikach, tak byś mógł skupić się na podejmowaniu odpowiednich decyzji! Twoje stanowiska zostaną zwartościowane, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że porównujesz swoje stanowiska do adekwatnych stanowisk na rynku. Uczestnicy badania korzystają z preferencyjnych warunków współpracy.

Proste, szybkie i bezpieczne przekazywanie danych

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, cały proces przekazywania i obróbki danych obsługiwany jest przez naszą aplikację manaHR on-line.
Zobacz, na czym polega przekazywanie danych, i sprawdź, jakie to łatwe!

UDZIAŁ W BADANIU POPRZEZ MANAHR ON-LINE

Po przystąpieniu do badania utworzymy dla Ciebie konto w aplikacji manaHR on-line, za pomocą której będziesz mieć możliwość przekazania danych oraz wglądu w przebieg uczestnictwa Twojej firmy.

Połączenie pomiędzy serwerem a przeglądarką zabezpieczone jest protokołem SSL, a sama aplikacja spełnia wymogi, którym powinny odpowiadać systemy przetwarzające dane osobowe.

Przekazywanie danych płacowych

PRZEKAZANIE DANYCH PRZEZ APLIKACJĘ

Przekazanie informacji o wynagrodzeniach w Twojej firmie polega na wgraniu do aplikacji pliku z danymi na ich temat. To może być surowy eksport z Twojego programu kadrowo-płacowego – damy sobie z nim radę!

Taka forma przekazywania danych jest w pełni bezpieczna ze względu na szyfrowanie komunikacji w trakcie przekazywania i zapisanie pliku w odseparowanej od innych danych lokalizacji na serwerze.

Wartościowanie stanowisk

PODZIAŁ STANOWISK NA ŚCIEŻKI

W pierwszym kroku stanowiska występujące w Twojej firmie zostaną przypisane do konkretnej ścieżki (np. kierowników, specjalistów czy robotników).

Wyróżniamy 8 ścieżek, do każdej z nich przypisany jest zestaw pytań o kluczowe dla niej kryteria (inne zmienne różnicują robotników, inne specjalistów).

WARTOŚCIOWANIE STANOWISKA W ŚCIEŻCE

Na podstawie odpowiedzi  na kilka pytań dotyczących każdej ze ścieżek ustalany jest poziom danego stanowiska, co pozwala na różnicowanie stanowisk ze względu na doświadczenie, zakres obowiązków czy też zakres odpowiedzialności.

W naszej metodzie wyróżniamy aż 17 poziomów w różnych zakresach w zależności od danej ścieżki.

PRZYPISANIE STANOWISKA W RAMACH OBSZARU I SPECJALIZACJI

W ostatnim kroku określasz obszar (np. Inżynieria), specjalizację (np. Inżynieria procesu produkcji) i wskazujesz stanowisko występujące w raporcie.

Na podstawie udzielonych odpowiedzi ustalany jest poziom stanowiska (np. 4)

Wynikiem wartościowania jest stanowisko zwartościowane na konkretnym poziomie – na przykład Starszy Spawacz w Twojej organizacji jako stanowisko Spawacz na poziomie 4.

BIEŻĄCY STAN WARTOŚCIOWAŃ

Aplikacja na bieżąco pokazuje, ile stanowisk występuje w Twojej organizacji i ile już zostało zwartościowanych.

Stanowiska dopasowywane są tylko raz, niezależnie od ilości edycji, w których Twoja firma bierze udział. W przypadku gdy zmieni się np. zakres obowiązków albo pojawią się zupełnie nowe stanowiska, będziesz mógł  je w dowolnym momencie zmodyfikować.

Przypisywanie dodatków pozapłacowych

WYSTĘPOWANIE DODATKÓW POZAPŁACOWYCH NA STANOWISKACH

Przypisanie dodatków jest szybkie i intuicyjne. Podobnie jak wartościowanie odbywa się przede wszystkim podczas pierwszego uczestnictwa – dane będą aktualne do czasu aż nic nie zmieni się w Twoim pakiecie benefitów.

Przekazanie informacji o absencji i

fluktuacji

WSKAŹNIK ABSENCJI I FLUKTUACJI

Ostatnim elementem badania jest uzupełnienie informacji o fluktuacji i absencji chorobowej w Twojej firmie. Te dane zbieramy tylko raz w roku – w kwietniowej edycji badania.

Możesz skorzystać z szablonu pomocniczego, który przeliczy niezbędne dane lub uzupełnić je podstawie własnej bazy danych.

Wsparcie opiekuna w całym procesie uczestnictwa

W trakcie całego procesu uczestnictwa Twoja firma otrzymuje od nas kompleksowe wsparcie dedykowanego opiekuna w zakresie przekazywania danych i dopasowywania stanowisk, co sprawia, że proces przebiega płynnie, a efektem finalnym jest poprawne dopasowanie stanowisk i precyzyjny benchmark wynagrodzeń.

DANE ADRESOWE
manaHR
ul. Zwierzyniecka 30

31-105 Kraków
DANE REJESTROWE
KRS 0000706077
NIP 6762541861
REGON 369003047
VAT EU PL6762541861
SZYBKI KONTAKT
+48 885 300 029
[email protected]
BĄDŹ NA BIEŻĄCO