Nasze badanie wynagrodzeń to nie kwestionariusz GUSu – więc nic nie trzeba. Ale warto 😊

Za tym pytaniem najczęściej stoi obawa o to, że wydawanie przez nas 4 edycji Raportów oznacza dla firmy biorącej udział konieczność przygotowania danych płacowych 4 razy w roku. Nasz model działania jest jednak inny – Uczestnicy badania aktualizują swoje dane płacowe nie wtedy, kiedy my przygotowujemy Raport, ale wtedy, kiedy coś się u nich w wynagrodzeniach zmieniło. Najczęściej zatem otrzymujemy je po podwyżkach, które w większości firm mają miejsce raz w roku. Każda firma przekazująca dane informuje nas, do kiedy są one ważne. Do tego czasu ma status Uczestnika badania – a co za tym idzie 50% zniżki na zakup Raportów, bezpłatne dane ogólnopolskie i dostęp do platformy online. Kiedy zbliża się termin ważności danych, kontaktujemy się z nią odpowiednio wcześniej, aby zdążyła zaktualizować dane i utrzymać status Uczestnika badania. Jeśli w międzyczasie coś się zmieni, w dowolnym momencie może przekazać aktualne dane – do czego serdecznie zachęcamy, tym bardziej, że po ich załadowaniu na platformę automatycznie przeliczy się porównanie do rynku.

Dla przykładu: firma A zaktualizowała w czerwcu 2020 dane płacowe po kwietniowych podwyżkach.  Kolejne planuje w kwietniu 2021. Oznacza to, że jej dane ważne będą do 31 marca 2021. Do tego czasu my uwzględniamy dane tej firmy w naszych Raportach, a Klient utrzymuje status Uczestnika edycji Lipiec 2020, Październik 2020, Styczeń 2021 oraz Kwiecień 2021. Nasi konsultanci skontaktują się z tym Klientem w maju 2021, aby przypomnieć mu o konieczności zaktualizowania danych, dzięki czemu będzie mógł przedłużyć termin ważności danych i status Uczestnika o kolejny rok lub do następnej większej zmiany w wynagrodzeniach.

Wracając do pytania: można oczywiście uczestniczyć tylko w jednej edycji badania, ale zwykle raz przekazane dane płacowe ważne są na tyle długo, że można dzięki nim brać udział w 2,3 a nawet 4 edycjach i mieć dzięki temu dostęp do zawsze aktualnych danych z rynku.