Znajomość języków obcych wciąż jest atutem na rynku pracy, szczególnie w przypadku firm z branży SSC/BPO świadczących usługi na rzecz Klientów międzynarodowych. Dotyczy to nie tylko angielskiego, który w wielu organizacjach jest obecnie narzędziem komunikacji na co dzień, ale również innych języków.

Potwierdza to Agnieszka Hetmańczyk, Starszy specjalista ds. rozwoju biznesu, która opiekuje się Klientami z branży SSC/BPO: „Od kilku lat, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, przygotowujemy Analizę dotyczącą wynagradzania za języki obce w SSC/BPO. Branża ta jest mocno rozwinięta w Polsce – centra usług wspólnych mają swoje biura w całym kraju, jednak największa ich liczba jest zlokalizowana w Krakowie. Na rynku wciąż rośnie zapotrzebowanie na osoby znające języki obce, a przedsiębiorcy szczególną uwagę poświęcają wynagrodzeniom w tym obszarze. Analizę językową wydajemy raz w roku i właśnie zakończyliśmy prace nad jej najnowszą – czwartą edycją. W tym roku w naszym badaniu wzięło udział 38 firm, w tym największe centra usług wspólnych, m.in.: Heineken Global Shared Services, International Paper Polska, Amway Business Center Europe, Zurich Insurance Company Ltd, Lundbeck Business Service Center”.

Korzystanie z Raportów Płacowych daje możliwość porównania oferowanych przez naszą organizację wynagrodzeń do stawek aktualnie obowiązujących na rynku, co usprawnia zarządzanie budżetem. Sięgnięcie po Raporty specjalistyczne pozwala z kolei przyjrzeć się bliżej płacom w konkretnej branży lub – jak w tym przypadku – związanym z konkretnymi językami obcymi.

Jeśli temat jest dla Ciebie ciekawy, zadzwoń lub napisz!

+48 885 300 021

[email protected]