Od wielu lat naszym Klientom dostarczamy aktualnych informacji na temat średnich wynagrodzeń w Polsce, dzięki którym są w stanie wypracować optymalną politykę płacową w swojej organizacji. Na rynku dostępna jest już najnowsza edycja naszych Raportów Płacowych, do której rekordy zbieraliśmy w ostatnich miesiącach bezpośrednio z działów personalnych Uczestników badania. Zebrane surowe dane poddawaliśmy następnie szczegółowej analizie, tak by w gotowych zestawieniach zaprezentować je, w jak najbardziej czytelny i rzeczowy sposób.

Raport Październik 2020

Pomimo panującej na świecie pandemii, również ta edycja naszych Raportów Płacowych cieszyła się niesłabnącą popularnością. W badaniu wzięło udział aż 771 przedsiębiorstw! Wśród nich, między innymi: ABB, ArcelorMittal, Grupa Maspex, Hutchinson, LG, Lear Corporation, Pepsico, Tauron, Nestle Purina Manufacturing Operations. Tak duża liczba Uczestników sprawiła, że informacje znajdujące się w naszej gotowej analizie oparte są na danych o 273 991 pracownikach!

Najwięcej przedstawicieli w naszym Raporcie – już tradycyjnie – ma sektor produkcji – aż 533 organizacje. Ponadto mocne branże to: Motoryzacja (111 firm), FMCG (116 firm), Logistyka (70 firm), SSC/BPO/IT (57 firm). Dla każdego z tych sektorów przygotowaliśmy osobny raport, który pozwoli na uzyskanie dokładnych informacji o stanie i warunkach płacowych w interesującym nas obszarze.

30 Raportów Płacowych do Twojej dyspozycji!

Poza wspomnianymi powyżej raportami branżowymi naszym Klientom dajemy również do dyspozycji inne pozycje. W sumie można wybierać spośród aż 30 różnych raportów, które zapewnią możliwość jak najbardziej trafnego dopasowania prezentowanych danych do potrzeb Klientów.

Udostępniamy raporty regionalne – wśród nich największą reprezentację ma województwo śląskie ze 155 organizacjami. Następne jest Mazowsze (133 firm), Dolny Śląsk (112 firm), Małopolska (93 firmy), województwo łódzkie (67 firm) i Wielkopolska (44 firmy).

To jednak nie wszystko – chcemy, by nasze Raporty jak najbardziej odpowiadały potrzebom Klientów. W związku z tym, aby pomóc przedsiębiorstwom działającym na lokalnym rynku, oddajemy w ich ręce raporty mikroregionalne. Najwięcej Uczestników ma Grodzisk Mazowiecki i okolice (61 firm) oraz Wrocław i okolice (53 firmy). Nie zapominajmy o Śląsku i licznym mikroregionach w tym obszarze – Gliwice i okolice (33 firm), Dąbrowa Górnicza i okolice (31 firm), Bielsko-Biała i okolice (25 firm), Tychy i okolice (24 firm). Dodatkowo stworzyliśmy również raporty dla: Łódź i okolice (37 firm), Wałbrzych i okolice (26 firm), Legnica i okolice (22 firmy), oraz Tomaszów Mazowiecki i okolice (19 firm).


Zawsze aktualne dane

Świat zmienia się dynamicznie – wobec tego dane sprzed 6 miesięcy mogą już nie być aktualne. Z tego też powodu nasze Raporty Płacowe publikujemy aż 4 razy do roku. Informacje płacowe zbieramy od naszych Uczestników cały czas – aktualizują je oni po większych zmianach w ich firmach (najczęściej po podwyżkach, a więc raz albo dwa razy w roku).       

Raporty w edycji październik 2020 zawierają dane nie starsze niż na dzień 31.07.2020, a więc uwzględniają  podwyżki wprowadzone w pierwszej części roku. Kolejna aktualizacja danych rynkowych przewidziana jest na styczeń (gdzie dane będą nie starsze niż na dzień 31 października 2020).