Kolejna edycja naszego badania wynagrodzeń została zakończona! Z kwartału na kwartał notujemy coraz większą frekwencję Uczestników – tym razem było to aż 761 firm (w tym 63 nowych organizacji)! Jest to o 41 przedsiębiorstw więcej niż podczas poprzedniej, lipcowej edycji. Swoje analizy oparliśmy aż o 271 tysięcy próbek! Tak duża grupa badanych pozwoliła nam na dostarczenie sprawdzonych i rzeczywistych informacji na temat poziomu wynagrodzeń w Polsce.

Jakie informacje znajdziemy w Raportach?

Raporty zawierają dane nie starsze niż na dzień 31.07.2019, a więc uwzględniają zdecydowaną większość podwyżek przyznawanych w 2019 roku (najwięcej firm przyznaje je w styczniu, kwietniu i lipcu). Dostajemy więc realne wynagrodzenia oferowane przez firmy w bieżącym roku.

Najwięcej Uczestników badania pochodzi z branży motoryzacyjnej (128 firm). Tuż za nią plasują się: FMCG (93), przemysł maszynowy i metalurgia (92), logistyka (72) oraz SSC/BPO (63).

W swoim badaniu zbieramy informacje z całej Polski, jednak zawsze niektóre regiony są najmocniej reprezentowane. Tym razem są to województwa: śląskie (157), dolnośląskie (115), mazowieckie (120), małopolskie (102), łódzkie (63) oraz wielkopolskie (45). Taki rozkład przestaje nas dziwić, kiedy uświadomimy sobie, że to właśnie te regiony są najbardziej uprzemysłowionymi obszarami Polski. Wobec tego natężenie przedsiębiorstw na ich obszarze również jest największe.

Mikroregiony, czyli obszary wydzielone z większego terenu na podstawie specyficznych warunków (np. gospodarczych), z największą reprezentacją w naszych Raportach, to zdecydowanie mikroregiony śląskie (Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Tychy, Żory) oraz okolice Warszawy. Pełną listę prezentujemy poniżej:

Legnica i okolice 26
Wałbrzych i okolice 24
Bielsko-Biała i okolice 35
Tychy i okolice 24
Gliwice i okolice 30
Dąbrowa Górnicza i okolice 30
Żory i okolice 10
Grodzisk Mazowiecki i okolice 49
Warszawa 54
Tomaszów Mazowiecki i okolice 25
Północno-Wschodnie Mazowsze 18

Raporty specjalistyczne

Chcąc jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów, do ich dyspozycji dajemy nie tylko Raport, który pokazuje, jak wyglądają wynagrodzenia w skali całej Polsce we wszystkich branżach. Przygotowujemy również szczegółowe Raporty Branżowe oraz Regionalne. Dzięki temu korzystanie ze sporządzonych przez nas zespół danych przyniesie jeszcze więcej korzyści – pozwoli na sprawdzenie, jakie są średnie płace w najbardziej interesującej dla nas kategoriach, co pozwoli na, między innymi, sporządzenie trafniejszej polityki wynagrodzeń w odpowiedzi na realia rynku.

Kiedy kolejne edycje?

Rynek pracy zmienia się dynamicznie – wraz z nim również wynagrodzenia. W związku z tym nasze Raporty publikujemy raz na kwartał – tak by nasi Klienci mogli być na bieżąco z aktualnymi poziomami płac. Kolejna aktualizacja danych rynkowych pojawi się zatem już w styczniu 2020 roku. Dane płacowe natomiast zbieramy od naszych Uczestników cały rok – aktualizujemy je po większych zmianach w ich firmach (najczęściej po podwyżkach, a więc raz lub dwa razy w roku).

Dlaczego warto skorzystać z naszych opracowań?

Nasze Raporty to przede wszystkim realne dane – duża grupa badanych daje nam możliwość trafnego przeanalizowania sytuacji płacowej w kraju. Szczycimy się tym, że nasze dane pochodzą bezpośrednio z działów personalnych Uczestników. Właśnie to odróżnia nas od bezpłatnych raportów dostępnych na rynku – w nich to bowiem wynagrodzenia podane są na podstawie oczekiwań kandydatów – a co za tym idzie, nie odzwierciedlają rzeczywistości.