Korzystanie z raportów płacowych z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Takie zestawienia, pozwalające sprawdzić wysokość wynagrodzenia na danym stanowisku, są szczególnie przydatne przy ustalaniu firmowych budżetów i prowadzeniu rekrutacji. Obecnie na rynku dostępne są raporty przygotowane przez agencje rekrutacyjne oraz firmy – takie jak nasza – specjalizujące się w badaniu wynagrodzeń. Czym się różnią? Te pierwsze powstają na podstawie informacji od kandydatów do pracy – przez to prezentowane w nich stawki nie są precyzyjne i często bywają zawyżone. Nasze Raporty Płacowe tworzymy w oparciu o dane pochodzące bezpośrednio z działów personalnych Uczestników badania, zatem odzwierciedlają one faktyczne wynagrodzenia w firmach. Co więcej, wydajemy je
4 razy w roku, tak aby udostępniać naszym Klientom najbardziej aktualne na rynku stawki.

Badanie lipiec 2022

Zaczynamy właśnie lipcową edycję naszych Raportów. Będą one zawierać informacje
o wynagrodzeniach nie starsze niż na dzień 30 kwietnia 2022, obejmą zatem podwyżki wprowadzone w II kwartale roku. Jak zawsze, poza Raportem Ogólnopolskim, wydamy również raporty branżowe, regionalne i mikroregionalne oraz Analizę Podwyżek.

Co daje udział w badaniu wynagrodzeń?

Uczestnik badania może przede wszystkim porównać wynagrodzenia w swojej firmie do aktualnych danych rynkowych. Pozwoli mu to zidentyfikować pracowników nadpłaconych i niedopłaconych oraz zaplanować budżet, a także ułatwi prowadzenie rekrutacji. Może ponadto dokonać wyceny stanowisk w swojej organizacji i dzięki temu uważniej przyjrzeć się jej strukturze.

Udział w badaniu daje 50% zniżki na zakup Raportu Kompleksowego oraz pozostałych zestawień, w tym raportów branżowych czy mikroregionalnych.

Dane do lipcowej edycji zbieramy do końca czerwca. Proces udziału w badaniu jest prowadzony z wykorzystaniem platformy online przy wsparciu naszych konsultantów analitycznych.

Jeżeli chcielibyście dołączyć do naszego badania, prosimy o kontakt!