Zbieranie danych w jesiennej edycji Raportu Płacowego dobiegło końca. Jak zwykle mamy dobrą wiadomość: uczestników badania jest coraz więcej! W 34. Raporcie Płacowym pojawiły się już dane z 533 firm. W porównaniu do poprzedniej edycji, dołączyło do nas aż 39 nowych uczestników. Firm biorących udział w badaniu przybyło w aż czterech regionach: w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, na Śląsku oraz Mazowszu. 

Pracując nad Raportem Płacowym, nieustannie staramy się go udoskonalać. Dlatego na naszych Klientów czeka kilka nowych udogodnień:

 

  • W Raporcie Ogólnopolskim, który otrzymuje każdy Uczestnik, pojawiła się zakładka przedstawiająca procent dopasowania stanowisk w naszej firmie w stosunku do stanowisk prezentowanych w pozostałych raportach (regionalnych, branżowych). Dzięki temu łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie takiego raportu, który będzie idealną odpowiedzią na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa.
  • Klienci mają teraz również dostęp do zestawienia prezentującego średnie wynagrodzenia na różnych poziomach zarządzania – i to zarówno ogólnie, jak i w poszczególnych specjalizacjach. Każdy zainteresowany dowie się więc, jak wyglądają wynagrodzenia na poszczególnych ścieżkach (od Młodszego Robotnika do Dyrektora Generalnego) bez konieczności przesiewania tych informacji z całego zestawienia płac.
  • W nowych raportach regionalnych dostępne są także zestawienia prezentujące regionalne współczynniki płac. Dzięki nim, osoba korzystająca z raportu może odnieść wysokość wynagrodzeń w swojej firmie do przedsiębiorstw znajdujących się w najbliższej okolicy. Jak wiadomo, to właśnie rynek regionalny najbardziej wpływa na sytuację panującą w przedsiębiorstwach – dotyczy to szczególnie firm, które znajdują się specjalnych strefach ekonomicznych.

Zakończyliśmy już badania do edycji jesiennej, nie znaczy to jednak, że nie pracujemy pełną parą. W dziale Raportów Płacowych trwa właśnie gromadzenie Uczestników do najbliższego, wiosennego wydania. Wszystkim dotychczasowym Uczestnikom dziękujemy, a pozostałe firmy serdecznie zapraszamy do współpracy!