Uczestnicy badania wynagrodzeń manaHR mogą już korzystać z najnowszej edycji Raportów Płacowych, które wydajemy 4 razy w roku (w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku). Edycja lipcowa opiera się na danych nie starszych niż na dzień 30 kwietnia 2022 roku. Informacje o wynagrodzeniach pozyskujemy bezpośrednio z działów personalnych firm uczestniczących w badaniu, co daje nam gwarancję ich rzetelności.

Edycja Lipiec 2022

W tej edycji Raportów wzięło udział 1216 firm, w tym aż 103 nowe – m.in. Knauf Service, Arvato Polska, Dr Irena Eris, ENGIE, Truvant Europe, 3M Poland Manufacturing, Neapco Europe, Parker Hannifin Manufacturing Poland i Saint-Gobain Polska. Prezentowane dane opieramy na 374 876 próbkach płacowych.

Jak zawsze największą grupę stanowią firmy produkcyjne – z tego sektora pochodzi 705 Uczestników badania. Natomiast biorąc pod uwagę podział na branże – najwięcej organizacji działa w następujących branżach: logistyka (300 firm), motoryzacja i lotnictwo (143 firmy), budownictwo (122 firmy), FMCG (119 firm), przemysł maszynowy (116 firm), energetyka (69 firm) oraz elektrotechnika (66 firm).

Dane dla każdej z branż znajdują się w Kompleksowym Raporcie Płacowym. Ponadto produkcja, logistyka, FMCG, motoryzacja, SSC/BPO/IT oraz energetyka zostały przedstawione w osobnych zestawieniach.

Województwa i regiony

Z uwagi na fakt, że wynagrodzenia różnią się nie tylko w branżach, ale także w regionach, zebrane dane prezentujemy również z podziałem na województwa. Te najliczniej reprezentowane to: śląskie (210 firm), mazowieckie (206 firm), dolnośląskie (170 firm), małopolskie (145 firm) i łódzkie (105 firm).

Nasze Raporty Płacowe zawierają również informacje dotyczące określonych regionów. Są one szczególnie przydatne, gdy chcemy porównać wynagrodzenia firm z najbliższej konkurencji. W edycji lipcowej przygotowaliśmy 16 takich Raportów:

 1. Mazowiecki z wyłączeniem Warszawy (134 firmy)
 2. Grodzisk Mazowiecki i okolice (89 firm)
 3. Wrocław i okolice (87 firm)
 4. Dolnośląski w wyłączeniem Wrocławia (83 firmy)
 5. Warszawa (70 firm)
 6. Łódź i okolice (57 firm)
 7. Dąbrowa Górnicza i okolice (46 firm)
 8. Trójmiasto i okolice (42 firmy)
 9. Bielsko-Biała i okolice (41 firm)
 10. Gliwice i okolice (40 firm)
 11. Legnica i okolice (36 firm)
 12. Północno-Wschodnie Mazowsze (34 firmy)
 13. Tychy i okolice (29 firm)
 14. Wałbrzych i okolice (29 firm)
 15. Tomaszów Mazowiecki i okolice (26 firm)
 16. Skawina – Wieliczka – Niepołomice (23 firmy).

Analiza Podwyżek

Jak co edycję przygotowaliśmy także Analizę Podwyżek, która zawiera najnowsze informacje dotyczące podwyżek przyznanych lub planowanych w bieżącym roku, a także dane prezentujące wysokość podwyżek zaplanowanych na rok 2023.

Nowe Raporty już w październiku!

Już wkrótce rozpoczniemy zbieranie danych do edycji październikowej – przypominamy, że do naszego badania można dołączyć w dowolnym momencie. Każdy Uczestnik badania może też w każdej chwili zaktualizować swoje dane, np. gdy przyznał podwyżki lub dokonał zmiany struktury swojej organizacji. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem – zapraszamy do kontaktu😊