Wraz z Nowym Rokiem prezentujemy najświeższe dane dotyczące wynagrodzeń, które znajdziecie w naszych Raportach Płacowych. Każda edycja to dla nas powód do radości – tym razem jednak mamy specjalną okazję, jako że po raz pierwszy wydajemy nasze raporty w styczniu! Robimy to, ponieważ chcemy, by nasi Klienci mieli zawsze aktualne informacje o warunkach płacowych na rynku. To umożliwi im stworzenie przemyślanej strategii personalnej i rekrutacyjnej. Kolejna aktualizacja danych rynkowych pojawi się w kwietniu, a świeże informacje dostępne są zawsze co kwartał. Nasze badanie trwa cały rok –  Uczestnicy aktualizują swoje dane po większych zmianach w swoich firmach (najczęściej po podwyżkach, a więc raz lub dwa razy w roku).

Raporty Ogólnopolski, Regionalne i Branżowe

Stworzone przez nas Raporty zawierają dane nie starsze niż na dzień 31.10.2019. Wyniki powstały na podstawie przeanalizowania 281 078 próbek płacowych pochodzących od 791 organizacji! Tym razem zanotowaliśmy aż 44 nowych Uczestników. Jak zawsze mocną reprezentację stanowią firmy produkcyjne – 65% przebadanych próbek pochodzi z tego typu przedsiębiorstw. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy Raport Ogólnopolski, jak i szczegółowe Raporty Regionalne i Branżowe.

Najliczniej do udziału w naszym badaniu przystąpiły firmy ze Śląska – było ich aż 158. Jest to region wysoce uprzemysłowiony, na terenie którego wiele koncernów ma swoje siedziby – duża frekwencja nie jest więc dla nas zaskoczeniem. Również Mazowsze (131 firm), Dolny Śląsk (122 firm) oraz Małopolska (106 firm) odnotowały znaczącą obecność. Warto również podkreślić udział województwa łódzkiego (65 firm) oraz wielkopolskiego (47 firm).

Chcąc jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów, wchodzimy nawet jeszcze głębiej w szczegóły z zakresu analizy wynagrodzeń. Wydajemy więc również Raporty, które zawierają informacje o mikroregionach. Również tutaj Mazowsze i Śląsk wiodą prym. Najliczniejsza reprezentacja mikroregionów to Grodzisk Mazowiecki i okolice (55 firm), Warszawa (53 firmy), Dąbrowa Górnicza i okolice (34 firmy), Bielsko – Biała i okolice (34 firmy), Gliwice i okolice (31 firm), Legnica i okolice (27 firm), Wałbrzych i okolice (26 firm), Tychy i okolice (22 firmy), Tomaszów Mazowiecki i okolice (22 firmy), Północne Mazowsze (20 firm), a także Żory i okolice (9 firm).

Poza Raportami Regionalnymi tworzymy i publikujemy również te dotyczące określonej branży. Przewagę mają tutaj firmy produkcyjne, a wśród nich: motoryzacja (128 firm), przemysł maszynowy i metalurgiczny (104 firmy), budownictwo (101 firm). Poza nimi warto również wymienić FMCG (94 firmy), logistyka (89 firm) oraz SSC/BPO/IT (63 firmy).

Wybierz raport, który odpowie na Twoje potrzeby            

Naszym Klientom udostępniamy wiele Raportów Płacowych. To, co jest jednak ważne, to wybór najbardziej odpowiedniego, czyli takiego, który odpowie na rzeczywiste potrzeby organizacji. Przed dokonaniem wyboru należy więc się zastanowić – jaki jest cel użycia tych danych? Czego chcę się dzięki nim dowiedzieć? Jaką decyzję muszę podjąć na ich podstawie? Inny Raport wybierzemy, kiedy będziemy chcieli poznać ogólne informacje o poziomie wynagrodzeń w Polsce, a inne kiedy zależeć nam będzie na danych o naszej najbliższej konkurencji.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi Raportami – skontaktuj się z nami!