Zdobycie dobrego kandydata nie należy do łatwych procesów – tym bardziej kluczowe staje się więc utrzymanie w naszych strukturach już zatrudnionych ludzi. Możemy to robić na wiele sposobów – poprzez oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia, ciekawych zadań i projektów, możliwości rozwoju, czy też odpowiedniej atmosfery pracy. Ważnym jest jednak, by tak dobrać metodę, by ta realnie odpowiadała na potrzeby naszej organizacji.

Wprowadzenie do przedsiębiorstwa i następne monitorowanie wskaźników fluktuacji i absencji jest doskonałym sposobem, by sprawdzać, jak nam idzie utrzymanie pracowników w firmie. Nie możemy jednak zapomnieć, że do analizy potrzebny jest nam punkt odniesienia – może nim być średnia rynkowa, którą to znajdziemy np. w naszych Raportach Płacowych.

Jak przebiega nasze badanie?

Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy ogólnopolskie badanie wynagrodzeń. Z roku na rok notujemy coraz większą liczbę Uczestników. Pierwsza edycja w 2017, która była naszym pilotażowym programem, odbyła się jedynie na terenie województwa dolnośląskiego. Pomimo ograniczenia do jednego rejonu wzięło w niej udział 51 firm. W następnym roku przeprowadziliśmy już badanie ogólnopolskie – wówczas aż 190 organizacji chciało podzielić się z nami swoimi danymi. 2019 rok to kolejny wzrost zainteresowania wśród przedsiębiorstw – tym razem było ich aż 208.

W ramach kwietniowej edycji badania wynagrodzeń przeprowadzimy również analizę fluktuacji i absencji. Nasze Raporty zawierają dane płacowe nie starsze niż 31 stycznia 2020 i dostępne będą już w kwietniu 2020 roku.

Aby jak najbardziej ułatwić proces zbierania informacji, korzystamy z nowoczesnych narzędzi online. Wystarczy, że uczestnik wgra do naszego systemu plik z danymi płacowymi – może to być np. eksport  z programu kadrowo-płacowego. Nasz program korzysta z szyfrowanej komunikacji, dzięki czemu przekazywanie zestawień jest całkowicie bezpieczne. Pozyskane informacje sprawdzają nasi konsultanci – patrzą np., czy stawka podana jest w polskich złotych. Na podstawie tak przygotowanych danych tworzone są Raporty Placowe.

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?

Przygotowane przez nas Raporty Płacowe zawierają aktualne informacje na temat wynagrodzeń oraz najważniejszych wskaźników związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, takimi jak wspomniane już wcześniej fluktuacja i absencja chorobowa. Dzięki uczestnictwu w badaniu można wiec kompleksowo porównać poziom obowiązujący u nas ze średnią rynkową, przez co uzyskuje się realny ogląd, jak wypadamy na tle konkurencji. Takie działanie umożliwia również zidentyfikowanie grupy pracowników, których wynagrodzenia są niższe lub wyższe niż średnia obowiązująca na rynku. Jest to ważna kwestia, o której wiele organizacji zapomina. Posiadanie w organizacji takich ludzi może bowiem prowadzić do niezadowolenia i poczucia niesprawiedliwości, co w konsekwencji przełożyć się może na spadek morali i efektywności oraz masowe odejścia.

Dokładna analiza opisywanych w naszych Raportach wskaźników da Ci podstawy do stworzenia przemyślanej i skutecznej strategii personalnej, a dobry plan stanowi podstawę udanego działania. Umożliwi Ci on zrealizowanie postawionych przed Tobą celów, takich jak przyciągnięcie nowych ludzi do przedsiębiorstwa, utrzymanie rotacji na niskim poziomie oraz zostanie liderem w branży.

Zapraszamy do udziału!

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w badaniu, zapraszamy do kontaktu! Poprzez zastosowanie nowoczesnych narzędzi wyniki opublikujemy już w kwietniu! Dzięki Twojemu aktywnemu wkładowi w naszą analizę, jako Uczestnik możesz skorzystać z 50% zniżki na zestawienia dedykowane np. regionalne, branżowe.