Praca w HR nie wydaje się być trudna – co jest trudnego w rozmawianiu z ludźmi i sprawdzaniu dokumentów kadrowych, prawda? Niestety jest to typowe myślenie na temat pracy w zasobach ludzkich. Rzeczywistość jest jednak odmienna. HR-owiec ma wiele obowiązków, często związanych z różnymi obszarami. Do tego jest to ciągła praca z drugim człowiekiem, co nie należy do najprostszych. HR-owcy często mierzą się więc z wieloma problemami podczas swojej codziennej pracy. Inspiracji i pomocy najczęściej szukają w prasie lub blogach branżowych, na szkoleniach i konferencjach. Nie zawsze jednak znajdują na nich to, co czego potrzebują.

Spotkania manaHR – stawiamy na praktykę!

Jako firma działająca w branży zasobów ludzkich, postanowiliśmy wyjść naprzeciw HR-owcom. Aby umożliwić im zdobywanie praktycznej wiedzy, zaczęliśmy organizować spotkania tematyczne. Różnią się one jednak od zwykłych konferencji lub meetupów. Nasze spotkania odbywają się zawsze w siedzibie Klienta. Jednym z punktów agendy jest zwiedzanie zakładu Gospodarza.

Tematyka zawsze jest dostosowana do grupy Uczestników. Stawiamy na zdobycie praktycznej wiedzy – nie na teoretycznych rozważaniach. Uczestnicy naszych wydarzeń często opowiadają o praktykach HR-owych, jakie wprowadzają w swoich organizacjach. Agenda spotkania jest tak skonstruowana, aby dać czas na swobodną rozmowę między Uczestnikami, dzięki temu możliwe jest poznanie osób pracujących w pobliskich firmach na podobnych stanowiskach.

Na spotkania zapraszamy Dyrektorów, Managerów oraz Specjalistów HR z najbliższej okolicy. Chcemy, by uczestnicy wyciągnęli z nich jak najwięcej, dlatego nie tworzymy dużych grup. Zazwyczaj liczą one od 20 do 50 osób.

Spotkania są okazją do rozwoju nie tylko dla Uczestników, lecz również dla nas. To na nich zostaliśmy zainspirowani do stworzenia niektórych naszych ciekawych projektów, m.in. Badania Fluktuacji i Absencji.  Zapotrzebowanie na poznanie tych danych zgłosiły firmy z okolic Legnicy. Ten pomysł przeobraził się w cykliczne, ogólnopolskie badanie, w którym w tym roku wzięło udział 208 organizacji. Innym przykładem jest stworzenie raportu płacowego dla Grodziska Mazowieckiego i okolic. Udział w projekcie wzięło 50 firm.

Jakie spotkania zorganizowaliśmy?

Spotkania dla HR-owców organizujemy już od dłuższego czasu. Poniżej prezentujemy krótki opis dwóch z nich. Jeśli jesteście zainteresowani, jakie tematy poruszaliśmy na naszych pozostałych wydarzeniach, zapraszamy na nasz profil na Linkedin

Spotkanie Regionalne w fabryce Frito Lay Poland (PepsiCo) – 10.2018

W spotkaniu uczestniczyło 46 osób. Nasz Maciek podsumował II edycje Raportu Płacowego dla Grodziska Mazowieckiego i okolic. Przeprowadzony został również warsztat na temat wyzwań związanych z pozyskiwaniem i utrzymaniem pracowników. Ze strony Uczestników spotkania, padł pomysł przeprowadzenia badania praktyk w obrębie dodatków płacowych. Ideę tę przekuliśmy w rzeczywistość – badanie zostało zrealizowane już kilka tygodniu później.

Spotkanie regionalne w siedzibie ASK Poland Sp. z o. o. – 11.2018

Gospodarzem spotkania była firma z branży produkcyjnej, która zaprezentowała ciekawe rozwiązania z zakresu systemu wynagradzania, wprowadzone wewnątrz organizacji. Tomasz Kutyba z Equinum Broker wprowadził Uczestników w temat obowiązkowego III filaru emerytalnego. Natomiast nasza Marysia zrobiła przegląd aktualnej sytuacji na rynku pracy. W spotkaniu uczestniczyło 25 osób.

 

Dlaczego warto wziąć udział w naszych spotkaniach?

O komentarz w odpowiedzi na to pytanie, poprosiliśmy Marysię Kuźniar: „Spotkania HR są wartością dla każdej ze stron. Uczestnicy mogą poznać personalnie osoby, które mają podobne wyzwania i wymienić się doświadczeniami. Dla Gospodarza spotkania jest to świetna okazja, by zaprezentować swój zakład. Dla nas z  kolei jest to szansa, by poznać potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, co jest najlepszą inspiracją w codziennej pracy”.

Korzyści z udziału są zatem trójstronne! Beneficjentami są oczywiście Uczestnicy, ale również Gospodarz spotkania oraz my, jako firma organizująca wydarzenia.