Nasze Raporty wydajemy 4 razy w roku. W ostatniej (październikowej) edycji wzięło udział aż 1332 Uczestników! Tak duża próba sprawia, że jesteśmy w stanie nie tylko dostarczać naszym Klientom sprawdzonych danych ogólnopolskich na temat trendów związanych z płacami, ale także przygotowywać zestawienia branżowe, regionalne i mikroregionalne (zawierają się w nich również te obejmujące konkretne miasta i ich okolice).

Słów kilka o województwie zachodniopomorskim

Obszar, na jakim dziś chcielibyśmy się skupić, to województwo zachodniopomorskie. Jest ono najdalej wysuniętym na zachód regionem Polski, gdzie graniczy z Niemcami. Zamieszkuje je ponad 1,5 miliona osób, z czego prawie 400 tysięcy w Szczecinie. Pozostałe miasta regionu nie mogą się z nim pod tym względem równać. Największe z nich to: Koszalin (100 tysięcy mieszkańców), Stargard (70 tysięcy), Kołobrzeg (45 tysięcy) oraz Świnoujście (40 tysięcy).

Jednym z głównych czynników napędzających gospodarkę województwa zachodniopomorskiego jest turystyka (ze względu na sąsiedztwo Morza Bałtyckiego). Przez to w wielu miastach i miasteczkach rynek pracy jest sezonowy. Miejsca pracy bowiem znikają, kiedy nie ma ruchu turystycznego. Szczecin jest jednym z niewielu regionów, który poza turystyką opiera się również na biznesie i przemyśle. Szczególnie istotne są te związane z morzem, takie jak stocznie lub porty.

Szczecin w naszych Raportach Płacowych

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z tych, w których od kilku edycji obserwujemy wzrost próby – czyli liczby firm dzielących się z nami swoimi danymi na temat wynagrodzeń. Na przestrzeni bieżącego roku liczba Uczestników z tego obszaru wzrosła z 37 (w edycji Styczeń 2022) do 50 (w edycji Październik 2022). Wśród nich większość stanowią organizacje z sektora produkcji i usług, z takich branż jak: logistyka, FMCG, budownictwo, elektronika i energetyka.

Mając więc coraz większą próbę, zdecydowaliśmy się przygotować nowy Raport Płacowy. Tak powstał Raport mikroregionalny dla Szczecina i okolic. W jego stworzeniu brało udział 36 Uczestników, w tym m.in.: Fiege, Animex i Noratel. Liczba unikalnych stanowisk, które znajdziemy w tym zestawieniu to 65.

Czemu warto sięgnąć po nowy Raport?

Ten najnowszy Raport jest według nas szczególny. Najprawdopodobniej jest to bowiem jedyny dostępny na rynku Raport dla Szczecina i okolic, który zawiera dane przygotowane w oparciu o tak dużą próbę. Mówimy tu bowiem o około 10 tys. próbek pracowników, m.in. z obszarów: logistyka i zakupy, produkcja, jakość bądź obsługa klienta. Szczególnie polecamy wybór tej analizy właśnie firmom ze Szczecina oraz jego okolic, aby mogły porównać wynagrodzenia u najbliższej konkurencji i wykorzystać przygotowane przez nas dane przy planowaniu polityki budżetowej w swojej organizacji.

Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu:

Tel. +48 885 300 029

mail: [email protected] 

Informacje o innych nowych raportach edycji październikowej znajdziecie poniżej: